ZAKODOWANE PRZEDSZKOLAKI II

Przedszkolaki z Przedszkola nr 2 wzięły udział w kolejnych zajęciach z kodowania w ramach zadania publicznego „Zakodowane przedszkolaki” dofinansowanego ze środków Gminy Łapy, realizowanego przez Stowarzyszenie „Nasze Łapy- Twoja Przyszłość”. Tym razem zajęcia uatrakcyjniał Ozobot- kolorowy, migający i wydający odgłosy robocik. Zadaniem dzieci w poszczególnych grupach były przeróżne czynności, których efektem finalnym było takie zaprogramowanie trasy dla ozobota, aby dotarł on do celu. Robot porusza się czytając sekwencje barw- dzieci musiały użyć odpowiednich kodów i przemyśleć kolejność ich zastosowania- do wykorzystania miały przeróżne puzzle oraz karty pracy. Przy okazji zabawy kształtowały umiejętności społeczne takie jak: porozumiewanie się z innymi, zgodne funkcjonowanie w zabawie i w sytuacjach zadaniowych, umiejętności współdziałania w zespole, dostosowywanie się do zasad, które zostały ustalone. Ponadto uczestnictwo w zajęciach sprzyja rozwojowi intelektualnemu, rozwija logiczne myślenie poprzez podejmowanie decyzji i rozwiązywanie problemów.

Brak zdjęć w tej galerii