ZAKODOWANE PRZEDSZKOLAKI III

Dwójeczkowe Przedszkolaki uczestniczyły w trzecich – ostatnich zajęciach z kodowania, w ramach zadania publicznego „Zakodowane przedszkolaki”, dofinansowanego ze środków Gminy Łapy, realizowanego przez Stowarzyszenie „Nasze Łapy – Twoja Przyszłość”. Dzieci utrwalały sobie poznane wcześniej zasady pracy z ozobotem i sposoby kodowania informacji przy pomocy sekwencji barw. Oprócz ozobotów na zajęciach pojawiły się puzzle, które zawierały konkretne kody. Przedszkolaki uczyły się odczytywać je, układać w odpowiednich sekwencjach. Ozoboty poruszały się po wyznaczonej trasie i wykonywały konkretne polecenia. Dzieci sprawdzały poprawność wykonanego zadania, obserwując ruchy robota. Trzecie zajęcia projektowe były doskonałym czasem na doskonalenie umiejętności pracy zespołowej. Przedszkolaki utrwalały orientację w przestrzeni oraz kierunki. Wszystkie dzieci spędziły miło, aktywnie czas i co najważniejsze uczyły się przez zabawę!