ŻABKI I KRASNOLUDKI W LESIE

WARSZTATY PRZYRODNICZE „POZNAJEMY LAS”

13.06.2018r. grupa Żabek wraz z grupą Krasnoludków udały się na wycieczkę autokarową do lasu w Nadleśnictwie Rudka. Zostaliśmy zaproszeni na warsztaty przyrodnicze pod hasłem „Poznajemy las”. Warsztaty przeprowadziły Pani Leśnik Justyna Bujnowska Matos da Costa i Pani Marta Chruściel. Na początku dzieci rysowały na białych kartkach przykładając je do kory olbrzymich drzew- sosny i dębu. Miały określić czy rysowanie jest łatwe czy też nie? Odpowiedź była prosta, że nie jest łatwo rysować bo kora drzew jest chropowata i nierówna. Potem odbyły się zabawy z użyciem chusty animacyjnej - dzieci wysłuchały opowieści o tym jak rośnie drzewo, naśladowały poszczególne etapy  jego wzrostu. Spacer po lesie i zbieranie do kubeczków „leśnych skarbów”- szyszek, gałązek, liści, kwiatów czy kamyków uświadomiło wszystkim, że las to prawdziwa  skarbonka. Posiłek na świeżym powietrzu oraz swobodne zabawy zachęciły dzieci do dalszej zabawy przy budowaniu długiej, kolorowej gąsienicy i ozdabianie jej zebranymi skarbami. Po tych wszystkich atrakcjach wróciliśmy do przedszkola gdzie czekał na nas pyszny obiad.

Dziękujemy Pani Marcie i Pani Justynie za zaproszenie i wspólną ciekawą zabawę.

Bożena Domaszewska

Mariola Perkowska