OTWARCIE ŚCIEŻKI BOSYCH STÓP

SENSORYCZNE ZABAWY

8 czerwca odbyło się uroczyste otwarcie ,,Ścieżki bosych stóp" przy naszym przedszkolu. Dyrektor przedszkola Pani Aneta Perkowska dziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do stworzenia ogrodu. Kulminacyjnym punktem uroczystości było przecięcie wstęgi przez Panią Dyrektor, przedstawiciela rodziców i przedstawiciela dzieci. Na cześć otwarcia, w czasie przecinania wstęgi wszystkie dzieci z przedszkola recytowały wiersz: „Skrzypi piach”. Następnie każda grupa przeszła gołymi stopami po zróżnicowanej powierzchni po ścieżce. Było przy tym dużo uśmiechu i sporo radości. Chodzenie po takiej ścieżce rozwija: motorykę dużą, równowagę i koordynację ruchową, stymuluje receptory znajdujące się w stopach, wrażenia dotykowe, a co najważniejsze pozwala dziecku rozwinąć wyobraźnię dotykową. Mamy nadzieję, że nasza ścieżka będzie przez długie lata służyła naszym wychowankom i będzie wspaniałym elementem kącika sensorycznego. Zapraszamy wszystkich Rodziców do skorzystania ze ścieżki - niezapomniane wrażenia :-)

Joanna Roskowska

Jolanta Arasimowicz