ŚWIĘTA MAJOWE - ŻABKI

NARODOWE ŚWIĘTA

W związku z nadchodzącym Świętem Konstytucji 3 Maja i Świętem Flagi Państwowej dzieci z grupy „Żabki” pięknie ubrane w barwy ojczyste upamiętniły te dni śpiewając piosenki i recytując wiersze. Galowo ubrane na początku odśpiewały hymn Polski, piosenkę „Flaga Polski” a później wyrecytowały wiersz „Flaga”. Następnie dowiedziały się co znaczy słowo konstytucja. Na zakończenie uroczystości dzieci wyszły przed przedszkole i wypowiedziały wspólnie razem katechizm polskiego dziecka „Kto Ty jesteś” i zaśpiewały piosenkę „Jesteśmy Polką i Polakiem”. Uwiecznieniem tego dnia była wspólna praca plastyczna przedstawiająca nasz kraj i naszą miejscowość. Dzieci mogły wyrazić swoje najbliższe otoczenie malując na kartce papieru kolorowe domy i ulice.

Mariola Perkowska