PROJEKT OTWARTE DRZWI

POSZERZAMY NASZE KOMPETENCJE

W kwietniu na zajęciach komunikacyjnych dzieci bawiły się głosem. Mówiły głośno, cicho, szeptem, poznawały różnice w wypowiadaniu zdania pytającego, oznajmującego, wykrzyknikowego i rozkazującego. A wszystko to poprzez zabawy dźwiękonaśladowcze, wcielanie się w rolę i występy przed grupą.

Podczas zajęć z przedsiębiorczości, dzieci uczyły się co i jak należy oszczędzać. Rozpoznawały z czego zrobione są poszczególne śmieci i segregowaniu je do odpowiednich koszy.

Na zajęciach z przyrody czasu spędziliśmy na spacerach obserwując przyrodę w pobliżu przedszkola. Obserwowaliśmy przydomowe ogródki i tam widzieliśmy kwitnące drzewa, krzewy i kwiaty. Sadziliśmy kwiaty na rabatki na placu przedszkolnym. Badaliśmy budowę warzyw: burak, ziemniak, marchew itp. (zapach, kolor, kształt)  Rozmawialiśmy nt. zdrowej żywności, wspólnie układaliśmy jadłospis.

Zajęcia z języka angielskiego upłynęły pod znakiem utrwalania słownictwa, wspólnie z naszymi bohaterami kursu poznawaliśmy nowe czasowniki, śpiewaliśmy piosenki, recytowaliśmy rymowanki bawiliśmy się z kostką.

W tym miesiącu na zajęciach matematyczno-informatycznch w grupach młodszych odejmowaliśmy i dodawaliśmy, korzystając z liczmanów oraz tabletów. Grupy starsze zajmowały się symetrią oraz układaniem krótkich działań arytmetycznych. I jak co miesiąc było kodowanie na dywanie.