ŚWIĘTO 3 MAJA

JESZCZE POLSKA NIE ZGINĘŁA!

„Kochasz ty dom, rodzinny dom,

Co w letnią noc, skroś srebrnej mgły,

Szumem swych lip wtórzy twym snom,

A ciszą swą koi twe łzy?

Maria Konopnicka

W dniu 27 kwietnia w Przedszkolu nr 2 dzieci wzięły udział w uroczystości patriotycznej. Przygotowana część artystyczna zachwyciła wszystkich zebranych, którzy odświętnie ubrani wspólnie śpiewali i cieszyli się. W tym dniu dzieci dowiedziały się jak znaczące są narodowe święta. Opowiedziały z kim i jak spędzają te dni. Przedszkolaki udekorowały plac zabaw balonami w barwach narodowych. Namalowały swoją małą ojczyznę – miasto Łapy. Rozśpiewane i szczęśliwe bawiły się na placu zabaw.

Poprzez organizację Świąt Narodowych w przedszkolu uczymy małych Polaków szacunku do symboli narodowych i drugiego człowieka. Akcentujemy to, że Ojczyzna to nie tylko nasz kraj – to również nasze miasto traktowane jako „ Nasza mała Ojczyzna”. Kształtujemy w ten sposób patriotyzm  lokalny, który w przyszłości pozwoli naszym przedszkolakom ukształtować tożsamość narodową.

Aneta Perkowska

kliknij i zobacz galerię