DZIEŃ ZIEMI W DWÓJECZCE

SADZIMY, SPRZĄTAMY, SEGREGUJEMY!!!

20 kwietnia 2018 roku dzieci z „Dwójeczki promującej zdrowie” wraz z całą społecznością przedszkolną obchodziły Dzień Ziemi. Wiedząc, że roślinność służy zdrowiu postanowiły przyozdobić pięknymi kwiatami przestrzeń wokół przedszkola. Przedszkolaki przystąpiły do pracy zaraz po śniadaniu. Rabatki szybko zabarwiły się kolorami kwiatów. Cała przestrzeń poweselała nie tylko dzięki kwiatom ale i radosnym okrzykom dzieci  cieszącym się ze wspólnej pracy. Dzieciom pomagał nie tylko personel przedszkola ale i mamy, które zakupiły rośliny i uczestniczyły w ich posadzeniu. Oprócz kwiatów zostało podarowane przez mamę Marcela z „ Krasnoludków” drzewo – „ migdałowiec”.

Po południu przedszkolaki sprzątały plac wokół przedszkola. Segregowały śmieci do odpowiednich worków, a następnie wyrzucały je do odpowiednich pojemników.

Dzieci z grupy „ Żabki” obchodziły Dzień Ziemi w Daniłowie, i wysadzały sadzonki kwiatów upiększając wejście do budynku.

Wszystkim rodzicom dziękujemy za wkład włożony w przygotowanie i przebieg Dnia Ziemi w przedszkolu.

Jolanta Arasimowicz