ŻABKI- DZIEŃ ZIEMI

DBAMY O ZIEMIĘ, SEGREGUJEMY ODPADY I SADZIMY KWIATY

W piątek 20.04.2018 Żabki obchodziły w przedszkolu „Dzień Ziemi”. Na początku zajęć dzieci dowiedziały się jak należy dbać o przyrodę czyli segregować odpady, nie wyrzucać śmieci do lasu, nie hałasować w lesie. Przedszkolaki wiedzą, że śmieci trzeba koniecznie rozdzielać, czyli segregować, bo to ułatwia późniejsze przetwarzanie ich na nowe rzeczy, czyli recykling. Wspólnie razem uczyliśmy się wrzucać odpady do odpowiednich worków. Następnie żabki zabrały się za sadzenie kolorowych kwiatów (bratków, goździków i innych kwiatów) do kolorowych doniczek. Gdy już wszystko było zasadzone, dzieci z pomocą Pań ustawiły doniczki z kwiatami przed przedszkolem. Dziękujemy serdecznie Rodzicom za przyniesienie pięknych kwiatów, które zdobią teraz nasze przedszkole.

Mariola Perkowska