WIZYTA W STRAŻY POŻARNEJ

JEŻYKI JAKO MALI STRAŻACY

W dn. 15 lutego 2018 roku grupa Jeżyków wybrała się na wycieczką do Państwowej Straży Pożarnej w Łapach. Na powitanie strażacy ubrali dzieci w hełmy i kamizelki strażackie. Następnie zaprosili dzieci do udziału w zajęciach w sali  edukacyjnej Ognik w ramach rządowego programu bezpieczeństwa.

Kolejnym punktem programu było pokazanie dzieciom jakie zagrożenia czyhają na nas w domach, gdy zostawimy włączone żelazko, zbyt dużo przewodów elektrycznych podłączonych do jednej listwy, czy też garnek z zupą na kuchence gazowej. Strażacy zaaranżowali nawet dym w płonącym domu i pokazali dzieciom jak należy zachować się w takiej sytuacji. Dzieci bardzo wczuły się w rolę i wykonały zadanie celująco. W dalszej części zajęć przedstawiona została prezentacja multimedialna ukazująca strażaków w różnych akcjach oraz quiz, w trakcie którego dzieci wykazały się ogromną wiedzą, na temat właściwych zachowań w przypadku zagrożenia.

Ogromne zainteresowanie wzbudziło wyposażenie sali edukacyjnej: treningowa droga ewakuacyjna, mini wóz strażacki, manekiny w strojach wykorzystywanych podczas akcji. Dzieci miały możliwość wykonania telefonu wzywającego o pomoc. Od dzisiaj już będą wiedziały, że nr 112 to numer wzywający pomoc w każdej sytuacji zagrażającej życiu i zdrowiu. Na zakończenie wizyty strażacy pokazali dzieciom prawdziwe wozy strażackie i sprzęt pomagający w akcjach ratunkowych.

Serdecznie dziękujemy Państwowej Straży Pożarnej w Łapach za wspaniałą lekcję o bezpieczeństwie oraz certyfikaty Dzielnego Małego Strażaka, które dzieci otrzymały na zakończenie spotkania.

Agnieszka Kozłowska