PUCHATKI I MUMINKI W STRAŻY POŻARNEJ

ZAJĘCIA W SALI EDUKACYJNEJ "OGNIK"

We wtorek, 13 lutego 2018 roku grupy Puchatków i Muminków miały okazję uczestniczyć w zajęciach zorganizowanych przez Państwową Straż Pożarną w Łapach. Spotkanie odbyło się w Sali edukacyjnej „Ognik” w ramach rządowego programu bezpieczeństwa.

Już od progu w oczach dzieci dało się zauważyć ogromne zainteresowanie, a miłe przywitanie przez strażaków dodało przedszkolakom wiele odwagi. Przyszli ratownicy otrzymali hełmy i kamizelki strażackie. Gotowi do akcji ruszyli w poszukiwaniu zagrożeń, jakie mogą czaić się na nich w domu. Dowiedzieli się, ze żelazko, gniazdko elektryczne a nawet garnek pozostawiony na ogniu może stanowić poważne niebezpieczeństwo. Strażacy poinstruowali przedszkolaków jakich zasad należy przestrzegać oraz jak zachować się w chwili zagrożenia. Sala „Ognik” poruszyła wyobraźnię wszystkich dzieci ciekawie przygotowanymi aranżacjami, zainspirowała do wielu pytań oraz ciekawych wypowiedzi dotyczących bezpiecznych i niebezpiecznych zachowań.  Kolejnym etapem warsztatów była ciekawa prezentacja oraz quiz, w trakcie którego dzieci udowodniły, że wiedzą, jak zachować się w czasie pożaru i jak mu zapobiegać. Duże zainteresowanie wśród małych strażaków wzbudziło wyposażenie sali, czyli treningowa droga ewakuacyjna, wóz strażacki czy manekiny ubrane w  stroje wykorzystywane podczas akcji.

Bardzo dziękujemy Państwowej Straży Pożarnej w Łapach za zaproszenie, otrzymane przez dzieci certyfikaty Dzielnych Małych Strażaków, a przede wszystkim spotkanie, które na długo pozostanie w naszej pamięci.

KLIKNIJ I ZOBACZ GELERIĘ