V PRZEGLĄD PRZEDSTAWIEŃ JASEŁEKOWYCH PRZEDSZKOLAKÓW

PRZYBIERZELI DO BETLEJEM…

11 stycznia 2018 r. od rana sala św. Józefa tętniła życiem. Przedszkolaki przybywały tłumnie na V Przegląd Przedstawień Jasełkowych organizowany przez Stowarzyszenie „Nasze Łapy - Twoja Przyszłość”. Na scenie gościliśmy 9 grup: Przedszkolne Smyki z Przedszkola nr 1 w Łapach oraz Krasnoludki i Biedronki z Przedszkola w Sokołach, a także dwójeczkowe przedszkolaki: Krasnoludki, Muchomorki, Biedronki, Jeżyki, Smerfy, Muminki i Puchatki. Swoją obecnością zaszczycili nas również Ks. Proboszcz Waldemar Krzywiński, Pani Anna Rutkowska - Sekretarz Gminy Łapy, wicedyrektor Przedszkola nr 1 - Beata Perkowska, wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Sokołach - Krystyna Dworakowska, Dyrektor Przedszkola nr 2 -Aneta Perkowska, wicedyrektor Przedszkola nr 2 - Małgorzata Perkowska oraz przedstawicielka Stowarzyszenia „Nasze Łapy- Twoja Przyszłość” - Ligia Łapińska. Malutkiego Jezusa na świecie witali Józef, Maryja, aniołowie, pastuszkowie, dzieci, Trzej Królowie, a nawet postacie z bajek przy akompaniamencie kolęd, skocznych tańców i śpiewów. Celem przeglądu było kultywowanie tradycji związanych z Bożym Narodzeniem, wymiana doświadczeń nauczycieli w tworzeniu małych form teatralnych oraz pobudzanie aktywności twórczej dzieci w środowiskach przedszkolnych. Dziękujemy szanownemu Jury, małym artystom za piękne występy, a Rodzicom za zorganizowanie przepięknych strojów. Gorąco dziękujemy również Pracownikom Przedszkola nr 2 w Łapach za pomoc w organizacji przeglądu oraz wszystkim, którzy byli dziś z nami na widowni. Dziękujemy Księdzu Proboszczowi za gościnność i udostępnienie salki św. Józefa. Mamy nadzieję, że w tym samym gronie spotkamy się za rok!

Małgorzata Piekutowska

Aneta Zajkowska