LAUR MISTRZA NOWOCZESNEJ EDUKACJI

PASJA + WIZJA + DZIAŁANIE = SUKCES

Z całą społecznością Przedszkola nr 2 w Łapach przekazuję Państwu informację na temat przyznania naszej placówce Laura Mistrza Nowoczesnej Edukacji. Jesteśmy bardzo dumni, że wyróżniono nasze przedszkole i znaleźliśmy się w gronie 8 nagrodzonych  przedszkoli w  Polsce.

O czym świadczy prestiżowe wyróżnienie?

W maju 2017 r. Przedszkole nr 2 w Łapach zgłosiło swój akces w I ogólnopolskim konkursie
o „Laur Mistrza Nowoczesnej Edukacji”. Celem zainicjowanego przedsięwzięcia było wyróżnienie placówek, które stosują w swojej codziennej praktyce nowe rozwiązania technologiczne, innowacyjne metody i programy nauczania, a zatrudnieni w nich nauczyciele potrafią współpracować z dziećmi w taki sposób, by wydobyć ich kreatywność i pasje do rozwijania zainteresowań.

Konkurs zakładał aktywny udział Kuratoriów Oświaty. Kuratoria wytypowały po dwadzieścia placówek ze swojego województwa, które w sposób szczególny zasługują na nominację do tytułu Mistrza Nowoczesnej Edukacji. W wyniku dalszych eliminacji, Komisja Konkursowa nagrodziła  64 placówki (po 4 z każdego województwa). Praca konkursowa polegała na przygotowaniu prezentacji w formacie programu Power Point, składającej się z 8 slajdów. Każdy ze slajdów odnosił się do konkretnej kategorii oceny konkursowej. Ostatecznych zwycięzców wskazała kapituła konkursowa, której przewodniczył prof. UJK dr hab. Sławomir Koziej. Honorowy patronat nad realizowaną inicjatywą sprawowała Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska.

24 listopada odbyła się uroczysta Gala Konkursu w Centrum Kongresowym Targów Kielce. Przedszkole nr 2 w Łapach zostało zaproszone na galę jako placówka nominowana do nagrody w kategorii przedszkole. Uroczystości wręczenia nagród towarzyszyło II Forum Nowych Technologii i Innowacji w Edukacji i Nauce. Laury wręczono w kilku kategoriach (przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja lub licea, technika i szkoły zawodowe). Nominowano w sumie 83 szkoły i placówki edukacyjne z całej Polski.

Podczas gali ogłoszono wyniki konkursu. Przedszkole nr 2 w Łapach otrzymało główną nagrodę, która świadczy o poziomie wychowania przedszkolnego w gminie Łapy. Laur Mistrza Nowoczesnej Edukacji znajduje się już w naszym przedszkolu.

W tym miejscu pragnę podziękować wszystkim nauczycielom i pracownikom Przedszkola nr 2 za pracę na rzecz małych dzieci. Wasze zaangażowanie, pomysły i oddanie sprawia, że nasza „dwójeczka promująca zdrowie” jest znana i dobrze postrzegana w społeczności nie tylko na forum lokalnym, ale i na forum krajowym.

Podziękowania kieruję też do organu prowadzącego, współpracujących z nami szkół i przedszkoli, instytucji, oraz ludzi, którzy bezinteresownie angażują się w nasze działania.

Dziękuję Rodzicom za wspaniałą współpracę na rzecz naszych pociech. Każdy z Was przyczynił się do naszego wspólnego sukcesu.

Serdecznie dziękuję

Aneta Perkowska