PUCHATKI LEŚNI TROPICIELE

JAK ŚLEDZIĆ LEŚNE ZWIERZĘTA?

30 listopada 2017 roku długo oczekiwany wyjazd do Nadleśnictwa Rudka w Pietkowie stał się rzeczywistością. Tym razem nic nie mogło zatrzymać PUCHATKÓW, którzy wcielili się w rolę Leśnych Tropicieli.

Dzieci jeszcze w przedszkolu dowiedziały się, jaki jest cel ich wyprawy, czyli poszukiwanie śladów leśnych zwierząt. W Ośrodku Edukacji Leśnej „Cyraneczka” poznały wygląd, dźwięki jakie wydają oraz ślady jakie pozostawiają po sobie mieszkańcy lasu.

Poszukiwanie tropów zwierząt przedszkolaki rozpoczęli od przypomnienia zasad obowiązujących w lesie. Spacer leśnymi ścieżkami umilał dzieciom padający śnieg, który pomógł także w odnalezieniu tropów wilka oraz innej leśnej zwierzyny. Tropiciele odnaleźli również ślady bytowanie zwierząt pozostawione na drzewach w postaci zgryzionych pędów oraz ogryzionych drzew. Sprawiło to ogromną radość przedszkolakom. Na ich twarzach dało się zauważyć poczucie satysfakcji z dobrze wykonanego zadania.

Przygoda, jaką przeżyli Leśni Tropiciele sprawiła, ze z niecierpliwością oczekują na kolejny, równie ekscytujący wyjazd.

Katarzyna Olszewska

kliknij i zobacz galerię