ŚWIĘTO MISIA - ŻABKI

MISIE TAŃCZĄ DZIŚ OD RANA

24 listopada w grupie „ŻABEK” odbyła się uroczystość z okazji „Światowego Dnia Pluszowego Misia”. Dzieci w tym dniu z wielką radością przyszły do przedszkola trzymając w ramionach pluszowego misia. Z tej okazji w naszej grupie zaroiło się od pluszowych misiów, zarówno tych malutkich jaki i dużych których trudno było nam objąć. Uroczystość rozpoczęliśmy od poznania historii pluszowego misia. Następnie każdy opowiedział nam o swoim przyjacielu, jak ma na imię i jak wygląda. Kolejnym etapem była misiowa gimnastyka. Po krótkich ćwiczeniach z misiami odbył się quiz wiedzy o naszych milusińskich. Dzieci podzielone na dziewczynki i chłopcy odpowiadały na zagadki zadane przez panią. Wszyscy sobie doskonale poradzili. Quiz wiedzy zakończył się remisem. W nagrodę za prawidłowe odpowiedzi dzieci dostały owocowe misiożelki. Następną atrakcją była zabawa przy misiowej muzyce i zabawa z chustą animacyjną. Po zabawie przedszkolaki dostały od „Misiowego Przyjaciela” list w którym podziękował dzieciom że, pamiętały o jego święcie. Przysłał również misiową megakolorowankę i małe co nieco w postaci soczków i misiowych ciasteczek. Dzień Pluszowego Misia dostarczył dzieciom wiele radości i uśmiechów.

Mariola Perkowska

kliknij i zobacz galerię