W KRAINIE MISIA ŁAPSIKA

23 listopada 2017 roku w Przedszkolu nr 2 w Łapach odbyło się uroczyste podsumowanie Gminnego Konkursu Plastycznego „W Krainie Misia Łapsika”. Konkurs został objęty honorowym patronatem Burmistrza Miasta Łapy Pani Urszuli Jabłońskiej. Głównym celem konkursu było rozbudzenie zainteresowań plastycznych wśród dzieci, kształtowanie tożsamości lokalnej oraz integracja i współdziałanie środowiska lokalnego.

Na konkurs wpłynęło 51 pięknych prac z 2 przedszkoli i 7 oddziałów przedszkolnych. Wybór zwycięskich prac należał do jury, w którego skład wchodzili: Pani Anna Rutkowska – sekretarz Urzędu Miasta i Gminy Łapy, Pani Justyna Matos da Costa – Leśnik Nadleśnictwa Rudka, Pani Ewa Stranc – instruktor plastyczny Domu Kultury w Łapach, Pan Dariusz Gumowski - instruktor plastyczny Domu Kultury w Łapach oraz Pani Monika Łuczaj – pracownik Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Łapy.

Podczas oceny jury zwracało szczególną uwagę na samodzielność wykonania pracy, walory artystyczne, estetykę wykonanej pracy oraz zgodność z tematem. Komisja Konkursowa głosowała na konkretne numerki prac, nie wiedząc, jaki artysta kryje się pod daną liczbą. Po obejrzeniu prac Komisja przyznała Nagrodę Burmistrza Miasta i Gminy Łapy, Nagrodę Dyrektora Przedszkola, wyróżnienia specjalne, nagrody Nadleśnictwa Rudka oraz wyróżnienia. Podczas dzisiejszej uroczystości zaproszeni goście otrzymali dyplomy, nagrody oraz podziękowania za udział w konkursie.

Komisja Konkursowa oraz Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom konkursu, nauczycielom oraz rodzicom, którzy wspierali dzieci w pracy twórczej. Podziękowania kierujemy również w stronę osób prywatnych, firm i instytucji, którzy zechcieli wesprzeć nas w organizacji Konkursu. Podarowane prezenty sprawiły ogromną radość dzieciom. Wsparcie z Państwa strony pokazuje nam, że możemy na Was liczyć , a nasze działania nie są obojętne dla społeczności. Serdecznie dziękujemy.

Katarzyna Olszewska

kliknij i zobacz galerię