PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA - MOTYLKI

MOTYLKI PRZEDSZKOLAKAMI

16 listopada 2017 r w grupie Motylków miało miejsce niezwykle  ważne wydarzenie, jakim było Pasowanie na przedszkolaka. Spotkanie uświetnili zaproszeni goście p. Aneta Perkowska-dyrektor przedszkola, rodzice i nauczyciele. Zgromadzeni goście oraz rodzice mogli podziwiać piękną prezentację artystyczną w wykonaniu swoich pociech. Motylki zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, muzyczne i taneczne ,które zdobyły podczas swojego pobytu w przedszkolu .Był to ich pierwszy publiczny występ przed tak licznie zebraną publicznością. Nie zabrakło też wspólnych zabaw muzyczno –ruchowych z rodzicami. Rodzice tym razem ,mieli okazję do wspólnej zabawy z dziećmi, a tym samym uczyły się od swoich skarbów zabaw i piosenek. Momentem kulminacyjnym uroczystości było złożenie przyrzeczenia oraz akt Pasowania przez Panią dyrektor ,która przy pomocy „czarodziejskiej kredki” mianowała każdego na przedszkolaka. Motylki obiecały  być wzorowymi przedszkolakami i dobrymi kolegami, nie grymasić i nie szlochać oraz choć trochę swoje panie  kochać. Na pamiątkę tego wielkiego wydarzenia dzieci otrzymały  dyplomy ,znaczki i jabłuszka, które są tradycją naszego przedszkola promującego zdrowe odżywianie wśród dzieci. Było to wielkie przeżycie ,zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców. Czterolatki włożyły w tę uroczystość wiele serca i wysiłku. Specjalnie na pasowanie dzieci upiekły pyszny tort. Śpiewaliśmy 100 lat,dmuchaliśmy świeczki… i cieszyliśmy  się z naszego grupowego święta. Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym rodzicom i gościom  za obecność , wspólną zabawę i przygotowanie poczęstunku.

Anna Aronowicz