ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

JESTEŚMY POLAKAMI

W dniu 10 listopada 2017r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji dzieci z grupy „Żabek” odświętnie ubrały się w barwy biało-czerwone. W tym ważnym dniu wysłuchały opowiadania o Święcie Niepodległości. Dowiedziały się jak nazywał się tak ważny dla nas superbohater – Józef Piłsudski, jego koń „Kasztanka” i pies o imieniu „Pies”. Poznały również kawałek historii Polski w krótkim filmie „Polak mały” . Podczas oglądania przypomniały sobie jakie są symbole narodowe. Po krótkim filmie żabki przystąpiły do zrobienia plakatu. Dłonie pomalowane w kolorach flagi ojczystej z radością odbiły na plakacie. Tym gestem przedszkolaki uświadomiły, że są małymi polakami. Na koniec dzieci odśpiewały „Hymn Polski” i piosenkę „Jesteśmy Polką i Polakiem” oraz wyrecytowały wiersz „Kto ty jesteś, polak mały”.

Mariola Perkowska

kliknij i zobacz galerię