ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 2017

„KTO TY JESTEŚ? POLAK MAŁY…”

11 listopada 1918 roku był bardzo szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego dzisiaj w naszym przedszkolu wspólnie obchodziliśmy „Święto Niepodległości”, aby jak co roku upamiętnić to wielkie wydarzenie.

W dniu dzisiejszym dzieci przyszły do przedszkola ubrane w kolorach barw narodowych, wcześniej wykonały wraz ze swoimi paniami kotyliony, które dziś dumne prezentowały. Uroczystość rozpoczęła Pani dyrektor, która powitała wszystkich zebranych oraz gościa specjalnego- księdza proboszcza Waldemara Krzywińskiego- kapelana Krajowego Ligi Morskiej i Rzecznej, który uczestniczył w naszej uroczystości w mundurze marynarskim.  Następnie przedszkolaki zostały zapoznane z krótkim rysem historycznym dotyczącym Święta Niepodległości. Dzieci obejrzały bajkę edukacyjną na temat symboli narodowych, po czym wszyscy razem przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewaliśmy Hymn Narodowy. Nie zabrakło także piosenki jakże lubianej przez wszystkich  „Jesteśmy Polką i Polakiem”, która zakończyła uroczystość.

Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach  przedszkolaki od najmłodszych lat  uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne

Małgorzata Piekutowska

kliknij i zobacz galerię