Strona głowna  /  Aktualności  /  LEŚNI TROPICIELE 29.09.2017
LEŚNI TROPICIELE 29.09.2017
data dodania: 2017-09-29 15:42:09

28.09.2017r. Muminki pojechały na wycieczkę do lasu w Pietkowie. Na początku Panowie ze Straży Leśnej opowiedzieli dzieciom na czym polega ich praca oraz przypomnieli jak należy zachowywać się w lesie. Wręczyli również dzieciom książeczki ze zwierzętami leśnymi.  Następnie wyruszyliśmy na poszukiwanie różnych rodzajów drzew. Niczym prawdziwi detektywi zbieraliśmy odciski kory oraz rzeczy charakterystyczne dla danego drzewa, czyli liście i ich owoce np. szyszki, żołędzie itp., dzięki którym mogliśmy rozpoznać jakie to jest drzewo. Odwiedziliśmy pomost, na którym nasłuchiwaliśmy odgłosów różnych zwierząt oraz weszliśmy na wieżę widokową, z której wypatrzyliśmy orła oraz podziwialiśmy piękne widoki. Z zebranych materiałów utworzyliśmy wystawę, aby na dłużej zapamiętać wygląd i nazwy drzew, zaś z żołędzi powstały przeróżne stworki i ludziki.

Justyna Markowska