PRZEDSZKOLE NR 2 PROMUJĄCE ZDROWIE
Strona głowna  /  Aktualności  /  PROJEKT
PROJEKT
data dodania: 2017-09-28 15:47:54

Od września w naszym przedszkolu prowadzone są zajęcia dodatkowe dla dzieci 3 i 4- letnich w ramach programu „Otwarte drzwi”.

Na zajęciach komunikacyjnych przez cały miesiąc zajęcia obracały się wokół „Magicznych słów”. Dzień dobry, do widzenia, proszę, dziękuję, przepraszam na co dzień gości w słowniku przedszkolaków. Wiedzę tą wykorzystywaliśmy do zabaw i zajęć. Poznaliśmy cechy kulturalnego przedszkolaka, przy pomocy magicznych słów przekazywaliśmy sobie przedmioty, odgrywaliśmy scenki z kukiełkami oraz uczyliśmy się rozwiązywać konflikty.

Zajęcia z przedsiębiorczości rozpoczęły się od zapoznania dzieci z postacią „Chomiczka Grosiczka”, który opowiedział o różnych sposobach oszczędzania pieniędzy. Przedszkolaki poznały walutę obowiązującą w Polsce, potrafią też rozróżnić banknot od monety. Oczywiście póki co, wszyscy uważają, że pieniądze biorą się z bankomatu, ale już w październiku rozwiążemy tę zagadkę.

Na zajęciach przyrodniczych dzieci uczestniczyły w pieszych wycieczkach, które miały na celu zgromadzenie materiału przyrodniczego niezbędnego do naszych zajęć. Przedszkolaki rozpoznawały dary Pani Jesieni, tworzyły z nich kompozycje i ustawiały je w kącikach przyrody. Poprzez zabawę i obserwację odkrywały otaczający nas świat.

Zajęcia matematyczno-informatyczne rozpoczęły się od różnorodnych zabaw kształtujących świadomość własnego ciała. Dzieci układały schemat ciała człowieka oraz ustalały miejsce przedmiotu w stosunku do siebie przy użyciu nowoczesnych technologii – tableta.

Na zajęciach z języka angielskiego, budując wieże z klocków, nasze  najmłodsze przedszkolaki uczyły się nazw podstawowych kolorów. Śpiewały, pokazywały i świetnie się bawiły. Poznały także słownictwo związane z twarzą. Kolorowały, wycinały i przyklejały tworząc zabawne papierowe buzie. Z każdym zajęciem ich słownictwo wzbogacane jest kolejnymi nowymi słowami lub zwrotami

KLIKNIJ I ZOBACZ GALERIĘKomentarze
Dodaj komentarz
Imię i Nazwisko
Adres e-mail
Komentarz
Wpisz wynik: 2+3