Strona głowna  /  Aktualności  /  TYDZIEŃ RAZOWEGO CHLEBA
TYDZIEŃ RAZOWEGO CHLEBA
data dodania: 2017-09-28 15:03:48

W dniach od 25 do 29 września w naszym Przedszkolu odbył się Tydzień Razowego Chleba. Każda grupa przygotowała wystawę „Jak to z chlebem było”. Poznawaliśmy historię chleba od ziarenka do bochenka. O tym, jak ważne jest pieczywo dla naszego życia i zdrowia mówiły, umieszczone na tablicach, wspólnie wykonane plakaty oraz ułożone z rodzicami w przedszkolnym konkursie „Małym i dużym – chleb razowy Wszystkim służy” pięknie ilustrowane przez dzieci wiersze i rymowanki. Wielką atrakcją było spotkanie z prawdziwym piekarzem – Panem Wojciechem Grodzkim, który pokazał nam jak się piecze chleb. Za prezentację pięknie podziękowaliśmy i o Razowcu – królu wszystkich chlebów piosenkę zaśpiewaliśmy. Kolejne dni były równie ciekawe. Podczas wycieczek do sklepu mogliśmy przekonać się, jak wiele jest gatunków pieczywa. Wielką frajdą stało się wspólne pieczenie w grupach chleba, rogalików i bułki drożdżowej oraz własnoręczne przygotowanie kanapek i koreczków, do degustacji których dzieci zaprosiły rodziców.

Wszystkim Rodzicom dziękujemy za zaangażowanie, pomoc i wspólną zabawę.

Mirosława Matusik