Strona głowna  /  Aktualności  /  LEŚNI TROPICIELE 14.09.2017
LEŚNI TROPICIELE 14.09.2017
data dodania: 2017-09-15 21:11:09

14.09.2017 odbył się, pierwszy w tym roku,  wyjazd do Leśnego Przedszkola na który wybrały się dwie grupy: Jeżyki i Smerfy. Przedszkolaki czekały na wycieczkę z niecierpliwością. Zwarte i gotowe pojechały do lasu, aby tam w otoczeniu przyrody uczyć się języka angielskiego. Wykorzystując dary natury (żołędzie, patyki, liście, kamienie itp.) układały na asfalcie ilustrację do nowo poznanych słów. Przed leśniczówką pojawiły się  wizerunki ptaków, kwiatów, motyli i ich angielskie odpowiedniki.

Następnie miały miejsce zabawy z chustą animacyjną po których przedszkolaki udały się do leśniczówki na drugie śniadanie. Dzieci chwilkę odpoczęły i stworzyły piękne ilustracje lasu utrwalając nowo poznane słownictwo.

Na koniec Tropiciele udali się na krótki spacer po lesie, podczas którego dzieci zbierały żołędzie, które ozdobią nasze kąciki przyrody i zostaną wykorzystane do prac plastycznych.

Aneta Zajkowska

Małgorzata Piekutowska