Strona głowna  /  Aktualności  /  RAZEM OSZCZĘDZAJMY WODĘ I ENERGIĘ
RAZEM OSZCZĘDZAJMY WODĘ I ENERGIĘ
data dodania: 2017-06-22 08:30:33

Przedszkole nr 2 w Łapach wzięło udział w akcji „Razem oszczędzajmy wodę i  energię”, której celem jest zadbanie o nasze środowisko poprzez promowanie i nabywanie już wśród najmłodszych właściwych nawyków i zachowań. W każdej z grup przedszkolnych odbyły się dodatkowe zajęcia na ten temat, dzieci dowiedziały się jak i dlaczego powinniśmy oszczędzać wodę i energię. Przedszkolaki zapoznały się z książeczkami, w których było sześć złotych zasad oszczędzania energii elektrycznej oraz inne bardzo ważne informacje i ciekawostki. Dzieci oczywiście wzięły je do domu aby podzielić się tymi wiadomościami z rodzicami i wspólnie móc wdrażać poznane zasady. Na koniec przedszkolaki wykonały  pracę plastyczną - Ekorobota, która weźmie udział w konkursie organizowanym przez Urząd Miejski w Łapach oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku. Praca została wykonana z materiałów z recyklingu i trzymamy mocno kciuki żeby zwyciężyła.

Justyna Markowska