Strona głowna  /  Aktualności  /  LEŚNI TROPICIELE 12.03.2017
LEŚNI TROPICIELE 12.03.2017
data dodania: 2017-06-13 14:59:16

12 czerwca odbył się kolejny wyjazd do lasu w Pietkowie. Tym razem „Leśnymi tropicielami” zostały Krasnoludki i Biedronki, które miały odnaleźć dary lasu. Kiedy dojechaliśmy na miejsce przywitała nas niestety deszczowa pogoda, ale Pani Justynka jak zwykle była uśmiechnięta i czekała na nas z pieskiem, który bardzo się na nasz widok ucieszył. Najpierw schroniliśmy się w leśniczówce i tam czekając na polepszenie się pogody dzieci narysowały piękne obrazki lasu- deszcz od razu przestał padać. Wyruszyliśmy więc leśną ścieżką zobaczyć co słychać w głębi lasu. Usłyszeliśmy głośny rechot żab z sąsiedniego stawu, piękny śpiew ptaków, podziwialiśmy drzewa i krzewy, które są obecnie bardzo zielone oraz oddychaliśmy świeżym leśnym powietrzem, które po deszczu miało niezwykły zapach, zebraliśmy też trochę szyszek. Dzieci stwierdziły, że to wszystko są dary lasu. Następnie w sali edukacyjnej oglądaliśmy niezwykłe eksponaty zwierząt. Po drugim śniadaniu, które zjedliśmy w pięknej leśniczówce,  dzieci przy pomocy lup sprawdziły co piszczy w trawie, a dzieje się tam teraz dużo J Na zakończenie zostawiliśmy po sobie pamiątkowe rysunki na drodze wykonane kredą- mamy nadzieje, że deszcz ich szybko nie zmyje.

Małgorzata Piekutowska