PRZEDSZKOLE NR 2 PROMUJĄCE ZDROWIE
Strona głowna  /  Aktualności  /  PODZIĘKOWANIE
PODZIĘKOWANIE
data dodania: 2017-06-07 07:22:20

W listopadzie 2016 roku Przedszkole nr 2 w Łapach włączyło się w realizację projektu „Wędrująca książka”, którego celem było  rozwijanie zainteresowań czytelniczych, rozbudzanie twórczości i fantazji dziecięcej, rozwijanie kompetencji komunikacyjnych, wzbogacanie słownika biernego i czynnego, budzenie szacunku wobec cudzej własności, nawiązanie ogólnopolskiej współpracy między przedszkolami.

Popularyzowanie czytelnictwa poprzez przedstawianie jego aspektów i walorów ma zachęcać młode pokolenie do tworzenia, a nauczycieli do podejmowania aktywnych i ciekawych inicjatyw w tym zakresie.

Tematem naszej wędrującej książki była „Ola w poszukiwania skarbu zdrowia”. Tytuł odnosi się do założeń „Placówki promującej zdrowie” oraz podstawy programowej wychowania przedszkolnego. 

W ramach projektu uczestnicy pracowali w 10 osobowych zespołach w całej Polsce. Staliśmy się członkami zamkniętej grupy utworzonej za pomocą portalu społecznościowego. Członkowie mogli wymieniać się doświadczeniami, informacjami, własnymi przemyśleniami, relacjami z przebiegu projektu, zdjęciami. Nasza książka wędrowała z Łap do Białej Piskiej, Skawiny, Dębicy, Bielska Podlaskiego, Świnoujścia, Zgorzelca, Śremu, Wierzchowiska i Łodzi. Zadaniem każdej placówki było dopisanie kolejnej przygody Oli i wykonanie ilustracji. Nasze przedszkolaki zaś otrzymywały książki z innych przedszkoli. Dzieci z wielkim zaangażowaniem słuchały przygód Oli innych dzieci i dopowiadały przygody, które spisane zostały przez wychowawców. Każde przedszkole przygotowało wizerunek Oli, który w naszym przedszkolu wykonały 6 latki. Ola Z Łap zajęła I miejsce w konkursie internetowym.

Podsumowanie projektu zorganizowaliśmy wspólnie z  nowymi przyjaciółmi z Przedszkola nr 3 w Bielsku Podlaskim. Tam dzieci otrzymały medale „Małego twórcy” i wymieniły się książkami, wspólnie bawiły się, zjadły obiad i smakowity deser. Wizyta była niezwykle miła i pozwoliła na wymianę doświadczeń nauczycieli.

Projekt edukacyjny „Wędrująca książka” był wielką przygodą naszych przedszkolaków. Oczekiwanie na kolejne przesyłki, dopisywanie przygód
i czytanie istniejących przynosiło dzieciom radość i satysfakcję.

Serdecznie dziękujemy za współpracę wszystkim zaangażowanym nauczycielom. Dziękujemy Rodzicom za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu. Dziękujemy dyrekcji i nauczycielom z Przedszkola nr 3 w Bielsku Podlaskim za zaproszenie. Szczególnie Pani Ewie Olszewskiej i Pani Agnieszce Kośko, które przygotowały naszym „dwójeczkowym” przedszkolakom wiele atrakcji i zabaw.

Podsumowując tę akcję zacytujemy słowa, które odzwierciedlają to co czujemy po zrealizowaniu wszystkich działań w ramach projektu „Wędrująca książka”:

 

”Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela,
a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem – to tak, jakbym spotkał się ze starym przyjacielem”.

 

 

 

 

Patronat medialny sprawują: Bliżej Przedszkola, Wydawnictwo Mac, Wydawnictwo Nowa Era, Świerszczyk.

Przedszkole nr 2 w Łapach

  

GALERIA 1  GALERIA 2 

 

 Komentarze
Dodaj komentarz
Imię i Nazwisko
Adres e-mail
Komentarz
Wpisz wynik: 2+3