Strona głowna  /  Aktualności  /  CO WARTO JEŚĆ?
CO WARTO JEŚĆ?
data dodania: 2017-05-07 21:27:54

Jeżyki zakończyły realizację kilkutygodniowego  projektu „Co warto jeść?”, w którym poznały zasady zdrowego odżywiania. Dzieci otrzymały paszporty, z którymi mogły podróżować od krainy do krainy, w których omawiały poszczególne produkty i ich znaczenie dla zdrowia.  W ten sposób dzieci odwiedziły Białkową Krainę, Mlekolandię, Owocową Krainę, Warzywkowo oraz  Ziarenkowo, w których poza omawianiem produktów, przede wszystkim  wspólnie przygotowywały różne potrawy. Przedszkolaki dzięki temu mogły poznać nowe smaki,  dużo chętniej jadły posiłki przygotowane samodzielnie oraz poznały zasady higieny ich przygotowywania i spożywania. Na koniec dzieci utrwaliły wszystkie wiadomości układając piramidę żywienia, zaznaczając również jak ważny dla naszego zdrowia jest sport i aktywny tryb życia.

Justyna Markowska