Strona głowna  /  Aktualności  /  PRZEDSZKOLNI PATRIOCI
PRZEDSZKOLNI PATRIOCI
data dodania: 2017-05-03 18:30:24

„Możemy mieć szacunek dla wielu zdobyczy innych narodów, ale wierności ślubowaliśmy naszej polskiej Ojczyźnie. I tej wierności Ojczyźnie polskiej, kulturze narodowej, kulturze chrześcijańskiej w naszej polskiej ziemi dochowamy! Na każdym kroku walczyć będziemy o to, aby Polska Polską była! Aby w Polsce po polsku się myślało!”

Kardynał Stefan Wyszyński

Słowa „Aby Polska Polską była” zobowiązują rodziców i wychowawców do przekazania młodemu pokoleniu szacunku do wartości i symboli narodowych. Dzisiaj nasze przedszkolaki miały taką lekcję. Uroczyście obchodziły Polskie święta: Święto Pracy, Święto Flagi i Święto Konstytucji 3 maja. Na razie te uroczystości kojarzą się naszym przedszkolakom z zabawą w malowanie i wycinanie orła czy flagi. Swoimi pracami zdobią przedszkolne sale i korytarze. Dzieci przy tym bawią się i cieszą. Święta te są radosne i lubiane przez maluchy. Poprzez akcentowanie takich uroczystości chcemy uświadomić dzieciom, że prawdziwy Polak to przede wszystkim dobry człowiek, który szanuje swoją tożsamość i drugiego człowieka. Zna tradycje i symbole narodowe. Pamięta o historii i przekazuje ją następnym pokoleniom.

Przedszkole nr 2 w Łapach