LICZBOLANDIA

BINGO - ĆWICZYMY GŁÓWKI I PALUSZKI

Zaczynamy od gry w Bingo, poznajemy zasady gry, elementy i figury narysowane na kartonikach, dzieci dowiadują się jaka będzie nagroda - dla najszybszego oraz najbardziej spostrzegawczego gracza . Pierwsze BINGO miał Piotruś - wygrana: lizak, następne pieczątki(za te pieczątki dzieciaki są gotowe posprzątać nawet nie swój bałagan:) Następnie dla rozgrzania paluszków odrobina ćwiczeń grafomotorycznych. Rysowanie po śladzie o „innej” strukturze (tu powstał tłok przy „fajnieszych” szlaczkach). Po takim treningu czas na najlepszą zabawę przy której można było bałaganić. Dzieci dostały kartoniki z cyferkami oraz talerzyki wysypane kaszą manną. Zadanie polegało na narysowaniu wybranej cyferki. Dla niektórych było to nie lada wyzwanie, jeżeli komuś nie wychodziło mógł rysować kształty. Krasnoludki rysowały jeszcze długo po skończonym zadaniu…:)

Katarzyna Thomas