Strona głowna  /  Aktualności  /  CZUPRAKI-OWSIAKI
CZUPRAKI-OWSIAKI
data dodania: 2017-04-14 10:15:16

Wiosna to doskonała pora roku aby rozbudzić zainteresowania dzieci zmianami zachodzącymi w przyrodzie. Stwarza bowiem sprzyjające warunki do prowadzenia obserwacji i poznania cyklu rozwojowego roślin oraz warunków potrzebnych do ich wzrostu. „Żabki” zrobiły więc owsiane ludziki które nazwały „Czuprakami- owsiakami” które były doskonałym przykładem obserwacji wzrostu owsa. Do rajstopki wsypywały trociny wymieszane z nasionami owsa. Formowały z rajstopki uszy i nos. Później doklejały oczka i ozdabiały swoje ludziki wg swoich pomysłów. W kolejnych dniach dzieci obserwowały zmiany zachodzące na czuprynach podlewając sumiennie owsiane ludziki. „Wyrosły im włosy!!!” – takie było zdziwienie. Tego typu prace uczą dzieci aktywnego poznawania wzrostu roślin.

Mariola Perkowska