Strona głowna  /  Aktualności  /  PRZEGLĄD PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ
PRZEGLĄD PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ
data dodania: 2017-03-31 15:13:06

30 marca w naszym przedszkolu, jak co roku, odbył się przegląd  piosenki przedszkolnej „Rozśpiewane Przedszkole”.

Celem uroczystości była prezentacja twórczości artystycznej dzieci, popularyzacja repertuaru przedszkolnego oraz rozbudzenie u młodych wykonawców zamiłowania do śpiewu i muzyki.

W tym roku w przeglądzie wzięło udział 12 małych artystów – reprezentantów każdej grupy przedszkolnej. Uroczystość rozpoczęły najmłodsze przedszkolaki prezentując swoje ulubione utwory. Z grupy Krasnoludków piosenkę „A ja rosnę” wykonała Zosia Łapińska, a Muchomorków dzielnie reprezentowały Maja Wiśniewolska z piosenką „Daddy Finger” oraz Marysia Sielewińska i Maja Zawada w piosence „Płynęła szalupa”. W postać „Muchy w Mucholocie” wcielił się Patryk Wołosowicz, z grupy Biedronek. Przedstawicielami grupy Jeżyków  byli Filip Mierzwiński i Damian Perkowski, którzy swoja piosenką przekonali wszystkich przedszkolaków, że aby wszystko się udało  „Wystarczy tylko chcieć”. Anitka Kiszko i Zuzia Średnicka z Grupy Smerfów wykonały utwór pt.„Nad brzegiem rzeki”, przypominając nam o tym, że wiosna jest już wśród nas. Grupę Puchatków reprezentowały Karinka Rzonca z piosenką „Troszeczkę ziemi, troszeczkę słońca”, która swoim występem oczarowała zgromadzoną publiczność oraz Ola Szyluk, która przypomniała wszystkim, że to „Mama wszystko wie”. Na koniec swoje umiejętności zaprezentowały Muminki śpiewając  i tańcząc utwór o wiośnie oraz Babci i Dziadku.

Serdecznie gratulujemy wszystkim wykonawcom udanych występów i życzymy dalszych sukcesów w przedszkolu i poza nim.

Katarzyna Olszewska