SMERFY SZUKAJĄ WIOSNY W LESIE

LEŚNE ZABAWY SMERFNEJ GROMADY

W Przedszkolu wiosnę już powitaliśmy, więc pojechaliśmy do Pietkowa by sprawdzić ,czy w lesie też już można ją zobaczyć. Nie przestraszył nas niewielki deszcz, który towarzyszył nam na początku naszej leśnej przygody. W leśniczówce „ Cyraneczka” powitała nas Pani Justyna, która przygotowała dzieciom trzy zadania do wykonania. Mieliśmy usłyszeć śpiew ptaków ,co nie było trudne, bo wystarczyło spacerować w ciszy, a ptaszki radośnie nam śpiewały. Ciekawa sytuacja miała miejsce podczas wykonywania drugiego zadania. Dzieci stanęły przy wybranym drzewie i obejmując je złożyły swój pocałunek - deszcz przestał padać. Natura chyba nas polubiła. Z trzecim zadaniem też poradziliśmy sobie bez trudu. W lesie przyroda już obudziła się z zimowego snu, więc ze znalezieniem młodych liści sosenek , świerków, pięknych fioletowych przylaszczek czy zielonego mchu nie było problemu. Pani Justyna to skarbnica wiedzy o lesie, ale również przypowieści i legend, które co chwila nam opowiadała. Doszliśmy do wieży widokowej ,by wejść na samą górę i podziwiać cudowny krajobraz: wielkie stawy, przelatujące  dzikie kaczki. Przechadzając się po lesie wdychaliśmy świeże powietrze i wsłuchiwaliśmy się w ptasi koncert. Smerfy Wiosnę w lesie znalazły.

Jesteśmy bardzo wdzięczni naszej sympatycznej przewodniczce Pani Justynie za zajęcia i edukację przyrodniczą, która za każdym razem nas zaskakuje i jest niewyczerpana.

Małgorzata Łapińska