Strona głowna  /  Aktualności  /  LEŚNI TROPICIELE 8.03.2017
LEŚNI TROPICIELE 8.03.2017
data dodania: 2017-03-10 11:04:07

08.03.2017r. Leśny Tropiciele wyruszyli na kolejną wyprawę. Tym razem do lasu wybrały się dzieci z grupy Jeżyków aby wytropić bobra. Na początku zobaczyły jak on wygląda w rzeczywistości i poznały jego cechy charakterystyczne, a nawet mogły dotknąć jego futerka. Następnie wędrowały przez las w poszukiwaniu  działalności tego dużego gryzonia. Znalazły obgryzione i owalone drzewa, na których widać było ślady dużych zębów. Przedszkolaków znalazł natomiast Pan Błażej, który na świeżym powietrzu przeczytał im ciekawą bajkę, opowiedział jak wygląda życie bobrów i nawet jednego narysował na piasku. Dzieci na koniec upiekły sobie kiełbaski na ognisku, słuchając jak Pan Błażej gra na rogu myśliwskim. Z okazji dnia kobiet Panie dostały kwiatki, zaś dzieci ciekawe książeczki o leśnych zwierzątkach, w których nie mogło zabraknąć informacji o bobrze. Dziękujemy za pamięć oraz ciekawe zajęcia edukacyjne.

Justyna Markowska

kliknij i zobacz galerię