MUMINKI ZIELONY OGRÓDEK ZAKŁADAJĄ

HEJ HO! HEJ HO! PO WIOSNĘ BY SIĘ SZŁO!!!

Muminki do wiosennej zieleni już się tak stęskniły, że sami  w czwartek zielony ogródek założyć postanowiły. Najpierw odpowiednie miejsce dla niego wybrały- słoneczne, jasne  i bardzo bezpieczne - blisko Pani Wiosny, by o niego dbała   i słoneczne promyczki do sali zapraszała. Potem dzieci ziemię, doniczki, nasionka i ziarna przygotowały, a dopiero po tym do sadzenia i siania się zabrały. Nasze starszaki ziemię spulchniły, do doniczek ją wsypały i na kolejny etap pracy czekały. Potem przyszła kolej na sadzenie fasolki i cebulki, zboże i rzeżuszkę też posiały i wszystko na koniec obficie podlały. Uciechy  i rozgardiaszu było przy tym co nie miara, dobrze się przy tym bawiła Muminkowa Wiara. Gdy wszystko było już gotowe,  zielony ogródek w wyznaczonym miejscu został ulokowany, by tam pod opieką Pani wiosny i nowo wybranych dyżurnych wszystko pięknie urosło. Podlewanie, spryskiwanie to nowe obowiązki dyżurnego za kącik przyrody odpowiedzialnego. Do końca dnia nasi ogrodnicy do kącika zaglądali i zmian w nim zachodzących już oczekiwali. Bardzo dumni z siebie byli, że sami wiosnę w sali stworzyli. Obiecali codziennie go obserwować  i troskliwie się nim zajmować. Choć tam jeszcze nic nie wykiełkowało, ale wiosnę w sercach Muminków wywołało.

Beata Nielipowicz

kliknij i zobacz galerię