WYCIECZKA DO LASU MUMINKÓW

LAS WITA NAS! LAS WITA NAS!

W środę 22.02.2017r. o godzinie 9.00 wyjechaliśmy autokarem na wycieczkę do leśniczówki „Rudka”. Na miejscu przywitała nas Pani Justyna Bujnowska pracownica Nadleśnictwa, która zaprowadziła nas w odległe zakątki lasu              i zapoznała z celem wycieczki ,,Obserwacja kory drzew". Wyposażone w aparaty fotograficzne wyruszyliśmy na wyprawę! Następnie wróciliśmy do leśniczówki, gdzie czekał na nas Nadleśniczy Pan Grzegorz Godlewski z ,,Odznakami Tropiciela". Chcąc otrzymać je musieliśmy zdać egzamin  Co rośnie na korze?. Hura zdaliśmy i mamy odznaki! Dowiedzieliśmy się dużo ciekawostek, że korę porasta (mech, porosty, huba itd.). Pan Grzegorz przeczytał w ramach ,,Cała Polska czyta dzieciom" bajkę o lesie.

Pełne wiedzy o lesie i niezapomnianych wrażeń  oraz z leśnymi pamiątkami wróciliśmy do przedszkola.

Składamy serdecznie podziękowania Nadleśnictwu Rudka  za tak owocne, pełne wrażeń spotkanie i obiecujemy, że na spotkanie z leśną przyrodą Przedszkolaki z Przedszkola Nr 2 powrócą jeszcze nie raz.

Joanna Roszkowska

kliknij i zobacz galeria