PRZEDSZKOLE NR 2 PROMUJĄCE ZDROWIE
Strona głowna  /  Aktualności  /  IV PRZEGLĄD PRZEDSTAWIEŃ JASEŁKOWYCH
IV PRZEGLĄD PRZEDSTAWIEŃ JASEŁKOWYCH
data dodania: 2017-01-12 21:05:33

„Gdy spotykam dziecko, budzi ono we mnie dwa uczucia: czułości do tego,

 kim ono jest, oraz szacunek do tego, kim może zostać w przyszłości.”

Ludwik Pasteur

 

    11 stycznia 2017 r. przedszkolaki z gminy Łapy miały okazję zaprezentować przedstawienia Jasełkowe. W Przeglądzie wzięły udział grupy z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Łupiance Starej, Przedszkola nr 1 oraz Przedszkola nr 2 w Łapach. Dzieci z wielkim zaangażowaniem recytowały swoje role, śpiewały kolędy i pastorałki. Zachwyciły swoją autentycznością i spontaniczną grą aktorską. Tu miały okazję pochwalić się  cząstką tego, czego nauczyły się w przedszkolu. Każde przedstawienie miało swój niepowtarzalny charakter.  Wszystkie występy obserwowało wnikliwie Jury. Każda grupa została nagrodzona wielkimi brawami oraz dyplomami i prezentami wręczonymi przez naszych Gości.

Spotkanie przedszkolaków było okazją do poznania się, wspólnej zabawy, oraz  wymiany doświadczeń między nauczycielami. Przegląd Jasełek był czwartym z kolei spotkaniem organizowanym corocznie przez Stowarzyszenie „Nasze Łapy – Twoja przyszłość”. Jest to jedyna tego typu impreza na rzecz przedszkolaków organizowana w regionie.

Serdecznie dziękujemy członkom Jury za poświęcenie czasu dla dzieci i obecność na przeglądzie. Dziękujemy za słowa uznania skierowane do małych artystów i nauczycieli. Dziękujemy Księdzu proboszczowi parafii św. Piotra i Pawła Waldemarowi Krzywińskiemu za udostępnienie salki św. Józefa i pełnienie roli przewodniczącego Jury. Dziękujemy Pani Urszuli Bujno, Marcie Dzielnickiej, Beacie Perkowskiej, Agnieszce Górskiej.

Szczególne podziękowania kierujemy do nauczycieli, którzy włożyli wiele pracy w przygotowanie dzieci do Jasełek, pokazując tym samym, że warto zaszczepiać w dzieciach tradycję i szacunek do wartości przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Dziękujemy Pani Elżbiecie Gregorczuk, Pani Joannie Roszkowskiej, Pani Beacie Nielipowicz, Pani Joannie Mierzwińskiej, Pani Agnieszce Grygoruk, Pani Małgorzacie Perkowskiej, Pani Małgorzacie Piekutowskiej. Kto wie, może jesteście pierwszymi wychowawcami przyszłych aktorów….

Dziękujemy wszystkim Rodzicom za przygotowanie strojów Jasełkowych, dyrekcji, nauczycielom  i pracownikom Przedszkola nr 2 za pomoc w zorganizowaniu spotkania. Do zobaczenia za rok!

 

Ligia Łapińska

prezes Stowarzyszenia „Nasze Łapy – Twoja przyszłość”

KLIKNIJ I ZOBACZ GALERIĘ

 

 Komentarze
Dodaj komentarz
Imię i Nazwisko
Adres e-mail
Komentarz
Wpisz wynik: 2+3