ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA - 2016

,,MISIE BARDZO KOCHAMY I MOCNO JE PRZYTULAMY

W piątek 25 listopada po raz kolejny  obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Pluszowego Misia. Przedszkolaki przyniosły do przedszkola swoje ulubione pluszaki. Zaraz po śniadaniu spotkały się wszystkie grupy na wspólnej zabawie w szatni przedszkola. Rozpoczęliśmy od magicznego powitania "Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś!!" Były konkursy, tańce z maskotkami  i dużym misiem.  Przybliżyliśmy dzieciom historię pluszowego misia oraz innych bohaterów literackich i filmowych, zachęcając przy tym do częstszego sięgania po literaturę dziecięcą. Dzieci wysłuchały ciekawostek o misiach  z encyklopedii dziecięcej, co bardziej rozbudziło ich ciekawość. Uroczystość zakończyliśmy wręczeniem obrazków do kolorowania "Wesoły Miś" i złożeniem przyrzeczenia o szanowaniu pluszowych zabawek.

Ten dzień w przedszkolu wywołał u dzieci wiele uśmiechów i radości.
Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

Joanna Roszkowska

„Święto Pluszowego Misia” w Żabkach

Dnia 25.11.2016r. w grupie „Żabek” odbyło się „Święto Pluszowego Misia”. W ten wyjątkowy dzień dzieci przyszły do przedszkola ze swoim ulubionym pluszowym misiem. Główną atrakcją dnia była wspólna zabawa bo tak jak dzieci mają swoje święto i urodziny, tak i misie również zasługują na taki dzień. Na urodzinach Misia były zabawy przy muzyce, misiowe puzzle i kolorowanki. W ten dzień odbyło się również uroczyste wręczenie nagród za udział w konkursie plastycznym „Miś Leśny Przyjaciel” w którym zostały nagrodzone nasze przedszkolaki Zuzia Chrabołowska, Klara Wiśniewolska i Kacper Łapiński. Serdecznie gratulujemy.

Mariola Perkowska