CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM - 2016

KSIĄŻKA JEST NICZYM OGRÓD, KTÓRY MOŻNA WŁOŻYĆ DO KIESZENI

W dniach 21 - 25.11.2016  w Przedszkolu nr 2 w Łapach odbył się tydzień głośnego czytania, który jest jednym z zadań mieszczącym się w podstawowych kierunkach polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2016/2017 jakim jest - upowszechnianie czytelnictwa, rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży.

W tym czasie zaprosiliśmy do czytania bajek specjalnych gości.

Przedszkolakom głośno czytali – Rodzice, a także członkowie Rady Miejskiej  pan Adam Karasiewicz, Leszek Gulewicz, Adam Perkowski, Jarosław Porowski oraz pani Anna Rutkowska sekretarz UMiG Łapy. Nasze zaproszenie przyjęła też pani Anna Muszyńska - pracownik Biblioteki Publicznej w Łapach. Niespodzianką dla naszych przedszkolaków była wizyta ks. Proboszcza Parafii św. Piotra i Pawła w Łapach Waldemara Krzywińskiego, który przywitał dzieci w mundurze i zaciekawił je swoimi opowieściami.  Do akcji przyłączyli się też: Estera Gąsowska – nauczyciel religii, Dyrekcja Przedszkola nr 2 w Łapach oraz Ligia Łapińska koordynator projektu. Dziękujemy wszystkim za piękne interpretacje literatury dziecięcej, poświęcony czas i zrozumienie potrzeb naszych przedszkolaków. Mamy nadzieję, że nasze działania przyczynią się do upowszechnienia czytelnictwa i będą rozwijały zainteresowania dzieci w tym zakresie.

Ligia Łapińska