WYCHOWANIE PRZEZ CZYTANIE

MAMY POCIĄG DO CZYTANIA

Propozycja czytania dzieciom w grupie Biedronek spotkała się z aprobatą ze strony rodziców.

Każdy opiekun przyniósł ulubioną książkę swego dziecka i czytał całość bądź jej fragmenty.

.           Przedszkolaki dumne ze swoich rodziców zajmowały miejsca przy nich, nie chcąc uronić ani jednego słowa.

Mamusie spisały się na medal. Czytanie - męska rzecz, dlatego w tym gronie nie mogło zabraknąć taty Pawła.

Świetna interpretacja tekstu spowodowała, że dzieci z dużą uwagą śledziły przebieg akcji i losy bohaterów.

Wychowankowie odwdzięczyli się śpiewając rodzicom wesołe piosenki o jesieni.

Czytanie zaspokaja potrzebę bliskości u dzieci, uspokaja i wycisza, rozwija umiejętności językowe oraz

intelektualne. Pomaga dziecku poszerzać wiedzę i budować mocny system wartości. To znakomita

metoda wychowawcza i najlepsza inwestycja w przyszłość. Czytające przedszkole, czytające rodziny,

mówiąc krótko - wychowanie przez czytanie.

Elżbieta Porowska