LEŚNI TROPICIELE - 28.09.2016

PUCHATKI NA WYCIECZCE W LESIE

Grupa starszaków wybrała się na wycieczkę autokarową do lasu w ramach innowacji pedagogicznej ,,LEŚNI TROPICIELE’’

W leśniczówce bardzo miło powitała nas Pani Justyna i piesek Kama. Potem wszyscy szukaliśmy ukrytych skarbów obok leśniczówki ,,Cyraneczka’’. Naszej zabawie przyglądały się konie, które pasły się tuż obok leśniczówki  - widzieliśmy te piękne zwierzęta z bardzo bliska. Następnie wybraliśmy się  znanymi nam ścieżkami  na polanę w lesie, tam czekały na nas przemiłe niespodzianki i zabawy. Po skończonej zabawie wszyscy udaliśmy się do wiaty na drugie śniadanie, które zjedliśmy z ogromnym apetytem. Niespodzianką okazał się przygotowany przez pana kierowcę posiłek z ogniska. Upieczone ziemniaczki były smakowite – nie wszyscy w dzisiejszych czasach mają okazję poczuć smak takich ziemniaczków. Ten smak i zapach będziemy pamiętali bardzo długo. Robiliśmy też z ziemniaków, patyczków i materiału przyrodniczego ludziki oraz zwierzątka mieszkające w lesie.  Poszliśmy na wieżę widokową i z góry podziwialiśmy krajobraz. Po powrocie czekała na nas  niespodzianka, pod ogromnym starym dębem były rozstawione leżaki dla wszystkich dzieci, na których mogliśmy chwilkę odpocząć. Zmęczeni ale bardzo szczęśliwi wróciliśmy do przedszkola.

Ligia Łapińska

kliknij i zobacz galerię