Strona głowna  /  Aktualności  /  XIII I XIV WYJAZD DO KLIMATYCZNEGO LEŚNEGO PRZEDSZKOLA
XIII I XIV WYJAZD DO KLIMATYCZNEGO LEŚNEGO PRZEDSZKOLA
data dodania: 2016-06-28 11:13:18

Informacja prasowa - zmiany klimatu - galeria

KLIMATYCZNE LEŚNE PRZEDSZKOLE XIII

23 czerwca 2016 r. grupa dzieci - „ Smerfy”  z Przedszkola Nr 2 w Łapach wyruszyła do leśniczówki ,,Cyraneczka” w Pietkowie. Tematem głównym tego spotkania w lesie, w ramach projektu Klimatyczne Leśne Przedszkole było: „Kształtowanie postaw ekologicznych, oszczędzanie wody i energii.”. Dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez Panią Martę Chruściel i Panią Justynę Bujnowską Matos da Costa , które zapoznały je ze sposobami oszczędzania wody i energii elektrycznej. Miały okazję poznać pozytywne i negatywne wpływy nadużywania wody i prądu.  Następnie mali wędrowcy wyruszyli na wycieczkę po lesie z doskonałym przewodnikiem Panią Justyną Bujnowską Matos da Costa. Pani leśnik zaproponowała wykonanie żywej laurki dla tatusiów, z okazji Święta Ojca. W czasie spaceru po lesie przedszkolaki wyszukiwały kolorowych kwiatów, ciekawych liści , gałązek. Przyklejały znalezione roślinki na wcześniej przygotowanych kartonikach. Wcześniej na asfalcie narysowały kredą ogromne serce wszystkim tatusiom. Na polanie dzieci wysłuchały bajki „ O wędrówce Krzysia po lesie”. Następnie budowały domki – szałasy swoim pluszowym przyjaciołom. Na pomoście słuchały dźwięków natury z zamkniętymi oczami i oglądały przepiękny krajobraz z wieży widokowej. Pełni wrażeń wróciły do przedszkola.

Jolanta Arasimowicz

KLIMATYCZNE LESNE PRZEDSZKOLE XIV