NAGRODA GŁÓWNA PRZEDSZKOLA NR 2

W BARWACH BIAŁO - CZERWONYCH

9 czerwca 2016 r. w Kuratorium w Białymstoku odbyło się uroczyste wręczenie nagród głównych, wyróżnień i podziękowań za udział w projekcie
„W barwach biało czerwonych” organizowanym przez Zarząd Rodziny Szkół Imienia Bohaterów Walki o Niepodległość Rzeczypospolitej oraz Podlaskiego Kuratora Oświaty z okazji Święta Konstytucji 3 Maja oraz Święta Flagi.

Udział w projekcie polegał na opracowaniu i zrealizowaniu własnego, dostosowanego do potrzeb placówki przedsięwzięcia, które zintegruje społeczność szkolną/przedszkolną w przygotowaniu świątecznych dekoracji
w placówce lub na zewnątrz budynku.

Najciekawsze pomysły otrzymały wyróżnienia w postaci grawertonów i dyplomów. Wśród nagrodzonych placówek znalazło się Przedszkole nr 2
w Łapach, którego prezentacja została wyróżniona Nagrodą główną. Wyróżniono Zespół Szkół w Płonce Kościelnej. Wszyscy uczestnicy otrzymali podziękowania za przygotowanie prezentacji.

W projekcie wzięło udział 20 przedszkoli oraz 59 szkół. Prezentacje wszystkich placówek zostały udostępnione na stronie Kuratorium pod adresem:  KURATORIUM

Poprzez udział w przedsięwzięciu jako wychowawcy dzieci i młodzieży pragnęliśmy zapoczątkować nową tradycję w naszych przedszkolach i szkołach. Poprzez wyjście z dekoracjami na zewnątrz pokazaliśmy społeczności lokalnej, że te święta są dla nas ważne. Pokazaliśmy jak kształtujemy szacunek i przywiązanie do symboli narodowych.

Prezentacja Przedszkola nr 2

Prezentacja Zespołu Szkół w Płonce Kościelnej