LEŚNE PRZEDSZKOLAKI NA WYCIECZCE W KORYCINACH

JAK WYGLĄDA SKRZEK?

Kolejny wyjazd do „leśnego przedszkola” był inny od pozostałych. Minęliśmy Pietkowo i pojechaliśmy dalej. Czekała nas niespodzianka – Rezerwat Przyrody i prawdziwa „leśna szkółka” w Korycinach. Uczniów w tej szkółce nie było – tylko dużo, bardzo dużo małych roślin. W tajniki ich hodowli wprowadził nas Pan Jurek z Panią Justynką. Poznaliśmy olbrzymią szklarnię, a w niej automatyczne kurtyny, okna. Nawet zraszaczami kierował komputer. Na olbrzymich zagonkach rosły sadzonki małych drzewek i krzewów. Znajomość liter nam się przydała. Odczytaliśmy niektóre tabliczki. Były tam świerki, sosny i kolcowój chiński. Kiedy szliśmy do rezerwatu, głośnym śpiewem witały nas ptaki. W pobliskim strumyku zobaczyliśmy żabi skrzek – niedługo wyklują się z niego małe kijanki.  W rezerwacie przyrody chodzić można tylko wyznaczonymi drogami. Widzieliśmy wspaniałe drzewa a pod nimi tysiące malutkich zawilców. Wiemy, że zrywać ich nie wolno – są pod ochroną.

Dostaliśmy małe sadzonki drzewek. Posadzimy je w przedszkolnym ogrodzie – to będzie nasz mały leśny zakątek. Za wspaniały prezent leśnikom dziękujemy i niecierpliwie czekamy na następne spotkanie.

Do zobaczenia wkrótce...

Mirosława Matusik