VIII WYJAZD DO LEŚNEGO PRZEDSZKOLA

LEŚNI WĘDROWCY

Początek kwietnia zachęcił nas do zabaw pod chmurką. Mamy wielkie szczęście, że możemy korzystać ze świeżego powietrza w lesie. Tym razem bez śniegu i mrozu. Naszą wędrówkę rozpoczęliśmy wcześniej. Już na skraju lasu czekała na nas Pani Leśnik z niespodzianką. Wszyscy udaliśmy się razem
z nią, by zobaczyć skąd się bierze sok z brzozy. Pani Justynka opowiedziała nam jak to się dzieje, że drzewo nam daje taki dar. Następnie udaliśmy się w dalszą wędrówkę w głąb lasu. Widzieliśmy rozkwitającą wiosnę – przylaszczki, podbiały….to nowe nazwy kwiatów, które pozostały w naszej  pamięci. Udaliśmy się do chatki Baby Jagi, która jak zwykle gdzieś „poleciała”. Z drżącymi serduszkami wchodziliśmy na jej teren. Pomyśleliśmy, że fajnie byłoby zostawić jej pamiątkę. Postanowiliśmy udekorować dywan leśny kształtem postaci. Napracowaliśmy się trochę ozdabiając leśnymi darami kształty Oli i Mateusza. Po czym wyruszyliśmy w dalszą wędrówkę w okolice stawów, by z wieży widokowej poobserwować okolicę. Wokół widzieliśmy wodę, roślinność, las i ptaki, które co raz przypominały, że są z nami. W drodze na posiłek widzieliśmy norkę lisa i drzewa pogryzione przez bobry. Przez drogę przebiegłą nam wiewiórka.  Głodne brzuszki napełniliśmy drugim śniadaniem, popiliśmy herbatką i wróciliśmy do przedszkola. Było bardzo fajnie….

Aneta Perkowska

kliknij i zobacz galerię