VII WYJAZD DO LEŚNEGO PRZEDSZKOLA

ŚWIETNIE SIĘ BAWIMY I ŚWIERKI W LESIE POSADZIMY

22 marca kolejny raz przedszkolaki z Przedszkola nr 2 w Łapach uczestniczyły w zajęciach w ramach ,,Leśnego Przedszkola”. Po przyjeździe do leśniczówki ,,Cyraneczka” w Pietkowie dzieci słuchały opowieści o ptakach żyjących w lesie oraz oglądały film o szczególnym ptaku , jakim jest kukułka. Pani leśnik, Justyna Bujnowska Matos da Costa pokazała dzieciom gniazda budowane przez różne ptaki, które były inspiracją do zajęć plastyczno-technicznych. Dzieci podzielone na dwie grupy zbudowały własne gniazdka małym pisklętom. Wykorzystały do tego patyczki, słomę, siano i watę. Przy wspólnej pracy było mnóstwo radości. Pięknie wykonane gniazda zostały w leśniczówce a dzieci udały się do lasu. Tego dnia sadziliśmy w lesie świerki. Pani leśnik przygotowała sadzonki drzew, które przedszkolaki posadziły we wcześniej przygotowanym zakątku leśnym. Przydały się w pracy umiejętności posługiwania się łopatkami. Wspólna praca dała dużo radości naszym przedszkolakom a las zyskał kolejne drzewa. Będziemy obserwować jak rosną świerki i dbać razem z leśnikami o naszą przyrodę. Wracając do leśniczówki zaznaczyliśmy swoją obecność w lesie napisem na piaszczystej drodze ,,Leśne Przedszkole”. Okazało się , że dzieci znają już wiele liter i potrafią je zapisać. W czasie spaceru po lesie szukaliśmy również pierwszych oznak wiosny. Pani Justyna wskazywała dzieciom miejsca z małymi, fioletowymi przylaszczkami, które jako pierwsze ozdobiły las wiosną. Pożegnały nas żurawie i dzikie kaczki.
Do zobaczenia na kolejnej wyprawie do lasu.
Małgorzata Perkowska