PRZEDSZKOLNE ŚWIĘTO RAZOWEGO CHLEBA 2015

HEJ!HEJ!HEJ! RAZOWIEC! TO KRÓL CHLEBÓW KAŻDY NIECH TO POWIE!

Na tegorocznym Święcie Chleba bardzo fajnie było. Najpierw po śniadaniu spotkanie całej społeczności  przedszkolnej  się odbyło, gdzie po przemóieniu Pani Dyrektor wspólne świętowaliśmy przy piosence, pląsie, a zagadki o chlebie wydawały się jasne, jak słońce na niebie.  Panie kucharki też swój popis miały, bo maszynę do robienia chleba nam prezentowały. Obiecały przy tym, że na popołudniowe spotkanie z rodzicami dostaniemy chlebek z tej maszyny, pyszny i wspaniały. Na koniec imprezy wspólnie hymn o razowcu odśpiewaliśmy i rozeszliśmy się do sal, gdzie  na popołudniowe spotkanie z rodzicami czekaliśmy. A po południu każda grupa Święto Chleba wspólnie z rodzicami już świętowała i każda na to swój wspaniały pomysł miała. Ale w każdej grupie były takie same elementy jak pląsy i śpiewy no i oczywiście kanapeczki na razowym chlebie, które mamy robiły, wkładając w to wspaniałe pomysły i siły. Wszyscy się cudownie bawili, a rodzice czas z własnymi dziećmi spędzili i w ten sposób udowodnili jak je bardzo kochają, a naszą pracę doceniają. Bo nasze dzieci, to są same zuchy, które zawsze dorosłych obserwują i chętnie ich naśladują. My dorośli o tym nie zapominajmy, przede wszystkim, gdy do stołu siadamy, to wtedy im pokazujemy co zjadamy czyli jak o zdrowie dbamy! W tym miejscu serdecznie dziękujemy tym, którzy pomagali i tym, którzy obecni byli. Dziękujemy, doceniamy i wdzięczność swą raz jeszcze wyrażamy i na kolejną wspólną imprezę już czekamy.

B.Nielipowicz

Święto

Kąciki

Galeria prac

kliknij i zobacz galerię

MUMINKOWE ŚWIĘTO RAZOWEGO CHLEBA

Nasza grupa aktywnie działała podczas TRCh. Najpierw wspólnymi siłami z rodzicami kącik chlebowy został stworzony, potem starszaki wystawę w szatni oglądały, dzięki czemu dokładnie historię powstania chleba poznały. Następnego dnia same w piekarzy się bawiły, bo w piekarni na wycieczce były, a potem w przedszkolu z plasteliny pieczywo robiły. Cały tydzień piosenki o chlebie śpiewały, by podczas imprezy dać popis wspaniały. A właśnie w czwartek  impreza z okazji Święta Chleba się odbyła, gdzie nasza Muminkowa rodzinka super się bawiła. Najpierw po śniadaniu z całą przedszkolną społecznością chlebowe świętowanie było, ale dopiero po obiadku najfajniejsze się wydarzyło, kiedy to grono naszych cudownych Rodziców się zjawiło. Były wspólne zabawy, pląsy i wspólne śpiewanie, a potem już tylko degustowanie pysznych kanapek, które „ochotniczki” mamy robiły, a w wykonanie ich włożyły dużo pomysłów i siły. Wysiłek mam został doceniony,  talerz z kanapeczek został szybko oczyszczony. Kwasem chlebowy wszystko popiły i na koniec po imprezie nawet na wspólne sprzątanie miały siły. Wszystkim obecnym na imprezie Rodzicom gorąco i serdecznie DZIĘKUJEMY, że znaleźć chcieli czas i siły na wspólnie przeżycie tej ważnej dla nas chwili. Bardzo, bardzo to DOCENIAMY i cieszy nas to, że Wy jesteście zawsze z nami.

Beata Nielipowicz