DWÓJECZKA CZEKA!

Rok szkolny 2015/2016 to ważny czas dla naszych dzieci. Już najmłodsze przedszkolaki przygotowują się razem z rodzicami do kolejnego etapu jakim jest edukacja przedszkolna. Dlatego jako pierwsi ich nauczyciele pragniemy, by płynnie i bezstresowo weszły w nowe środowisko. Staramy się, by dzieci czuły się dobrze. W wakacje przygotowane zostały sale przedszkolne, odmalowano ściany, wyremontowano pomieszczenia socjalne. Pracowaliśmy nad ustawieniem mebli, lokalizacją kącików zainteresowań i dekoracjami witającymi naszych najmłodszych uczniów.

Podczas letniego odpoczynku udało się nam zrealizować wiele zadań i planów skierowanych na dzieci. Opracowaliśmy programy zajęć dodatkowych. Dzięki zaangażowaniu firmy Eukasa.pl mamy możliwość korzystania z tabletów na zajęciach. Staramy się wzbogacić naszą ofertę proponując Rodzicom udział w Innowacjach, które dotyczą organizacji imprez urodzinowych w przedszkolu i akcji z rowerami skierowanej na bezpieczeństwo. Zachęcamy też do czytania książek poprzez realizację programu „Cała Polska czyta dzieciom”. W naszych działaniach wspiera nas wiele firm i ludzi o dobrym sercu, którym zależy by dzieci miały zapewnione jak najlepsze warunki rozwoju.

Przedszkole nr 2 miało wielkie szczęście w konkursie „100 placów zabaw Nivea” i zdobyło dzięki wsparciu Przyjaciół przedszkola piękny plac zabaw, na którym bawi się codziennie 170 dzieci. Jako społeczność przedszkolna dbamy o podwórko, tworzymy przestrzeń, z której mogą bezpiecznie korzystać przedszkolaki. Dzieci tutaj bawią się, odpoczywają, uczą się poznawania przyrody. To wymarzone miejsce na gry i zabawy grupowe.

Pragniemy serdecznie podziękować Panu Waldemarowi Jankowskiemu i  Zbyszkowi Szmurło za zaangażowanie w sprawy przedszkola i wyremontowanie sali przedszkolnej. Dziękujemy Państwu Paulinie i Piotrkowi Mierzwińskim za wsparcie rzeczowe w postaci darowizn na rzecz placówki. Dziękujemy Panu Tomaszowi Pankała za przekazanie 8 tabletów do edukacji małych dzieci oraz sprzętu CD. Dziękujemy Pani Emilii Porowskiej i Panu Leszkowi Petelskiemu za bycie z nami w trudnych
i dobrych chwilach.

1 września 2015 r. zapraszamy dzieci już od godziny 6.00 do kolorowych sal Krasnoludków, Muchomorków, Jeżyków, Muminków, Smerfów, Biedronek i Puchatków. W szatni czeka na Was stęskniony Ślimak Lucek.

Pracownicy, nauczyciele i dyrekcja Przedszkola nr 2 w  Łapach