MUMINKI NA BAJKOWEJ WYSPIE

WITAJCIE W NASZEJ BAJCE...

13 czerwca 2015 r. ,w sobotnie popołudnie, dzieci z grupy Muminków, ich rodzice i panie  spotkali się na przedszkolnym parkingu aby razem wyruszyć na Bajkową Wyspę położoną w malowniczej dolinie Narwi w miejscowości Zawyki.

Piknik rozpoczął się wspólnym zwiedzaniem Bajkowej Wyspy. Pani Ula zapoznała dzieci z regułami i zasadami bezpiecznego korzystania z urządzeń na placu. Od tego zaczęła się świetna zabawa. Dzieci bawiły się na trampolinie, dmuchanej zjeżdżalni, eurobungo, wyciągu linowym, statku pirackim oraz nietypowym placu zabaw – królestwie drewnianych zabawek. Był również piknikowy poczęstunek. Wszystkim smakowały kiełbaski z grilla przygotowane przez tatusiów.

Największą atrakcją imprezy było poszukiwanie skarbu. Dzieci z mamusiami i paniami odczytując wskazówki z mapy pirackiej poszukiwali zaginionego skarbu. Poszukiwania zakończyły się sukcesem. Odnalezionym skarbem były lody bardzo dobre na upalne popołudnie.

Czas na wspólnej zabawie mijał szybko. Na zakończenie pikniku uczestnicy zatańczyli wspólny pożegnalny taniec. Pozostaną wspaniałe wspomnienia.

Małgorzata Perkowska