TURNIEJ WIEDZY O POLSCE

JESTEŚMY POLKĄ I POLAKIEM

W dniu 16 kwietnia 2015 r. odbył się w naszym przedszkolu turniej wiedzy o Polsce pt.: ,,Moja Ojczyzna”, w którym wzięły udział dzieci z najstarszych grup przedszkolnych. Muminki, Puchatki i Smerfy wykazały się dużą wiedzą o Polsce. Dzieci wymieniały znanych Polaków, rozpoznawały herby wybranych miast. Odczytywały nazwy rzek i wskazywały je na mapie. Wszystkie grupy rozpoznały wśród kilku odtwarzanych utworów Hymn Polski. Nie miały żadnych problemów z odczytaniem następujących napisów: Polska, Warszawa, Łapy i umieszczeniem tych napisów pod odpowiednimi obrazkami. Każda drużyna odszukała Polskę na mapie Europy.

W trakcie turnieju dzieci uczyły się zdrowej rywalizacji.  Utrwalały wcześniej zdobyte wiadomości o Polsce.  Stanowiły zgrane drużyny. Przestrzegały wcześniej ustalonych zasad. Poziom drużyn był bardzo wyrównany. Wszystkie grupy otrzymały dyplomy i cenne nagrody.

Życzę dzieciom wspaniałej zabawy podczas układania puzzli przedstawiających krajobraz Podlasia oraz wyszukiwania najbliższych miejscowości na mapie Polski.

Małgorzata Perkowska