ZABAWY W TEATR W GRUPIE MUMINKÓW

BRACISZEK I SIOSTRZYCZKA

Ostatni tydzień (9-13 marzec 2015 r.) w grupie Muminków minął pod hasłem: ,,Zabawy w teatr”. Inspiracją do tych zabaw był utwór pt.: ,,Braciszek i siostrzyczka” według baśni Braci Grimm. Po zapoznaniu z treścią utworu dzieci uczestniczyły w próbach teatralnych, gromadziły garderobę teatralną, wykonywały afisze teatralne oraz bilety na spektakl. W trakcie zabaw i zajęć poznawały nowe słowa związane z teatrem. Doskonaliły umiejętność globalnego czytania i wycinania liter przy ozdabianiu kurtyny teatralnej.  13 marca cała grupa Muminków zamieniła się w aktorów  Teatru pod Wesołym Muminkiem i gościła na spektaklu teatralnym dzieci i personel przedszkola.  Widzowie przybyli na przedstawienie z biletami i zajmowali miejsca na widowni. Po zakończonym spektaklu aktorzy zostali nagrodzeni brawami oraz prezentem od Pani Dyrektor Anety Perkowskiej. Tego dnia dzieci z grupy Muminków stwierdziły, że miło sprawiać innym radość i postanowiły przygotować kolejny spektakl teatralny dla całej społeczność przedszkolnej.

Małgorzata Perkowska